Zapraszamy na wykład Macieja Badowicza "Dziedzictwo pogranicza krzyżacko-mazowieckiego, który odbędzie na fanpage'u Muzeum Historycznego w Przasnyszu w dniu 25 czerwca o godz. 18.00.

Relacje między zakonem krzyżackim i państwem założonym w Prusach, a księstwem mazowieckim cechowały intensywne kontakty polityczne i gospodarcze. Rozwój ziem leżących na pograniczu obu terytoriów był istotnym elementem kształtującym ten region w średniowieczu. Jakie były czynniki determinujące rozwój? Jakie świadectwa kultury materialnej pozostały po dziś dzień?

Maciej Badowicz (ur. 1988 r.) - absolwent historii i ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, doktorant na Wydziale Historycznym UG. Autor monografii i tekstów naukowych z zakresu historii zakonu krzyżackiego, w tym upraw winorośli na terenie Prus. Pracował m. in. w Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Gdańska. Dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem przygotował scenariusz merytoryczny wystawy stałej do nowobudowanego obiektu. Prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych, współpracownik magazynów historycznych "Mówią Wieki", "W Sieci Historii" i portalu historia.org.pl.