Muzeum dla Szkoły - oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018

Zapraszamy nauczycieli oraz uczniów do udziału w spotkaniach z historią i kulturą. Zajęcia muzealne mogą uzupełniać program nauczania związany z dziejami regionu, a także poszerzyć wiadomości z dziedziny etnografii, dotyczące tradycji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Lekcje tematyczne wpisane w programy nauczania, w ciekawy i przystępny sposób przybliżają dzieciom oraz młodzieży wybrane zagadnienia. Wśród proponowanych spotkań należy wymienić: lekcje muzealne, warsztaty etnograficzne (realizowane przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy), warsztaty muzealne (organizowane m.in. w okresie ferii zimowych i wakacji, w Noc Muzeów i z okazji Dnia Dziecka).


Czas trwania zajęć: około 40 minut, (spacer po mieście 45 – 90 minut).
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Muzeum, tj. we wtorki 9.00 – 17.00, w pozostałe dni 8.00 – 16.00


Oferta skierowana jest przede wszystkim do:
• dzieci w wieku przedszkolnym
• uczniów szkół podstawowych
• uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych


Zajęcia, które znajdują się w ofercie edukacyjnej naszej instytucji są dostosowane również do odbioru przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.


Zainteresowanych lekcjami muzealnymi oraz warsztatami, w celu wyboru i ustalenia tematu zajęć, a także rezerwacji terminu, prosimy o kontakt telefoniczny: (29) 752 28 66.
Opłata za lekcję muzealną i warsztaty dla grup zorganizowanych wynosi 4 zł od osoby.