Wystawa przedstawia 17 kolorowych fotografii z epoki. To głównie wojskowi, którzy w 1920 roku zatrzymali nawałę bolszewicką. Są również politycy, którzy stali na czele państwa m.in.” Marszałek Józef Piłsudski, gen. Tadeusz Rozwadowski, gen. Józef Haller, gen. Kazimierz Sosnkowski, płk. Adam Koc, Wincenty Witos, Jędrzej Moraczewski. Mirosław Szponar, fotograf i fotoreporter, który od kilku lat oddany jest pasji, jaką jest naprawa i koloryzacja archiwalnych zdjęć. Zdjęcia w większości pochodzą z zasobu Wojskowego Biura Historycznego.

Zapraszamy na wystawę przygotowaną przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce „Wycinanka kurpiowska z Puszczy Zielonej”. Na 35 planszach została przedstawiona historia ozdoby z papieru od powstania do bogactwa wariantów współczesnej wycinanki. Wystawie towarzyszy bogato ilustrowany katalog.

Ekspozycja prezentuje świetnie wykonane repliki gier (wraz z opisami) pochodzących aż z siódmego tysiąclecia p.n.e., do okresu średniowiecza. Część ekspozycji przeznaczona do użytku zwiedzających  Można zagrać  Zapraszamy.

"A WIĘC WOJNA !" ekspozycja czasowa poświęcona wydarzeniom II wojny światowej na ziemi przasnyskiej. Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Przasnyszu oraz zbiorów prywatnych. Czynna do 30 listopada 2019 r.