Zapraszamy na wykład online "Mieszko i Amazonki- opowieści z krain północy", który wygłosi dr Piotr Pranke w dniu 9 marca 2021 r. o godz. 17.

Z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy czasowej dotyczącej Stefanii Dziemieszkiewicz, matki żołnierza wyklętego Mieczysława Dziemieszkiewicza.

Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprasza na spotkanie z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" pt. "Sfilmowane historie", które odbędzie się 1 marca 2021 r., o godz. 17.

Zapraszamy na wykład online "Dyscyplina w wojskach polsko-litewskiej Rzeczypospolitej w dobie Jana III: między mitami a rzeczywistością", który wygłosi dr Jan Jerzy Sowa w dniu 9 lutego 2021 r. o godz. 17.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo pt. "Patroni przasnyskich ulic" W odcinku 5 zaprezentowaliśmy postać Aleksandra Niskiego, żołnierza "Błękitnej Armii", uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, którego imię nosi most na ulicy Mostowej.

 

Zapraszamy na wykład dr. hab. Pawła Kowalczyka "O odkryciach które zmieniły świat", który poprowadzi dr. hab. Piotr Kowalczyk w dniu 29 stycznia o godz. 17.

Zapraszamy na wykład online "Sacrum w islamie", który poprowadzi dr. Zbigniew Landowski w dniu 19 stycznia 2021 r. o godz. 16.